Volikogu otsustas anda vapimärgi neljale pärnakale

06/02/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu otsustas anda linna vapimärgi Kai Esnale, Jane Metsale, Janus Metsale ja Hillar Talvikule, kelle aastatepikkune tegevus on positiivselt mõjutanud Pärnu arengut ja mainet.
Õpetaja ja võimlemistreener Kai Esna saab vapimärgi nr 105 võimlemistraditsioonide pikaajalise ja pühendunud eestvedamise ning hoidmise eest koolijuhina ja treenerina. Esna on võimlemisega seotud 50 aastat, olles üle 20 aasta võimlemisklubi Rüht peatreeneriks. 2013. aastal loodi võimlemisklubi Rüht võimlemiskool, kus lapsed saavad õppida esimesi võimlemissamme ning kõige võimekamad õpilased tegeleda tulemuslikult võistlusspordiga ja esindada Eestit rahvusvahelistel võistlustel. Eelmisel aastal tunnustati Esnat Pärnu Aasta Terviseedendaja tiitliga.
Põhja-Pärnumaa vallavanemale Jane Metsale antakse vapimärk nr 106 aastatepikkuse aktiivse panuse eest Pärnu linna arengusse ja ühiskondlikku ellu. 1989. aastal valiti Mets esimest korda Pärnu linnavolikogu liikmeks. Pärast seda on ta kas linnavolikogu liikmena või abilinnapeana kogu aeg Pärnu arengut kujundanud. Mets on Lions Club Pärnu Koidula asutajaliige ja aastatel 2002-2003 selle president.
Ettevõtja Janus Metsat tunnustati vapimärgiga nr 107 ettevõtluskeskkonna arendamise ning spordi- ja kultuurielu edendamise eest. Metsa asutas koos pereliikmetega 1991. aastal ehitusettevõtte SA.MET, mis on enam kui veerand sajandi pikkuse tegutsemise jooksul olnud paljudele usaldusväärseks partneriks. Ta on toetanud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu, Rõõmsate Laste Festivali, erinevaid tenniseturniire, Pärnu Tennisekeskust ja Reiu-Raeküla spordiradade arendamist ning pannud koos teiste pereringi kuuluvate ettevõtte omanikega aluse kahele startup ettevõttele.
Ingerisoomlaste kultuuriseltsi eestvedajat, linnavolikogu aseesimeest Hillar Talvikut tunnustati vapimärgiga nr 108 aastatepikkuse aktiivse panuse eest Pärnu linna arengusse ja kultuuriellu. Talvik on 23 aastat olnud linnavolikogu liige, laulnud pikka aega Mihkel Lüdigi nimelises Pärnu Meeskooris ja juhtinud alates 1994. aastast Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriseltsi.
Vapimärgid antakse üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamise kontsertaktusel Pärnu Kontserdimajas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background