Volikogu korrigeeris selle aasta Pärnu eelarvet

16/10/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu võttis vastu Pärnu linna 2020. aasta esimene lisaeelarve, milles on arvestatud majanduslangusest tulenevate tulude vähenemisega.
Lisaeelarves on prognoositust 3,3 miljoni võrra vähem arvestatud tulumaksu laekumisega, vähendatud on kohalikest maksudest ja majandustegevusest laekuvat tulu. Suurenenud on sotsiaaltoetused, kokku hoitakse linnavalitsuse ja allasutuste igapäevakulude arvelt.
Tänu riigi toetustele ja säästlikule majandamisele saab Pärnu linn tänavu varasemast rohkem tulevikku investeerida. Tänavaid on mullusega võrreldes uuendatud kolm korda rohkem, alustatud on Tammiste hooldekodu kahe uue maja, liuvälja ja altküttega jalgpalliväljaku ehitamist. Suve lõpus valmis Raja tänaval uus lasteaed koos ujulaga, Raeküla kool on muudetud energiasäästlikumaks.
Piirkondliku arengu komisjoni ja majanduskomisjoni ettepanekul otsustati tõsta eelarvelised vahendid SA Läänemere Kunstisadama esimese ehitusetapi eelarverea pealt linna kassajääki. Pärnu linna 2020 aasta lisaeelarve on osa kriisieelarvest ja kassajääki kanti 535 000 eurot.  Sellega soovitakse vältida varakult olukorda, et toetuseta ei jääks linna jaoks olulised projektid (Pärnu III sild, Pärnu Funktsionaalne Kunstihoone jt.), mis võimalikel tulevastel kasinusaastatel võivad raha puudusel tegemata jääda.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background