Veinimeistrid kuulutasid välja üle-eestilise koduveinikonkursi

07/02/2019

Tagasi

Eesti Väikepruulijate Liit ja Veinivilla kuulutasid välja üheksanda koduveini- ja siidrikonkurssi. Eesti suurim kodumeistritele pühendunud konkurss ootab huvilisi omavahel mõõtu võtma nii eelmise kui ka varasemate aastakäikude veinide ja siidritega.
Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige ja koduveini konkursi eestvedaja Tiina Kuuleri sõnul  pole eduka võistlusjoogi valmistamiseks midagi eksootilist vaja, vaid senised võiduveinid pärinevad meie oma Eesti puuviljadest ja marjadest.
7. ja 8. veebruaril on Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni veinimessil võimalus esmakordselt maitsta 2018. aasta veinikonkursi teise koha võitja mustsõstraveini. Nimelt sai teise koha omanik Meelis Kask auhinnaks võimaluse valmistada Veinivilla abiga oma esimese ametliku veini. Professionaalses keskkonnas veini kääritamine andis niivõrd palju indu, et Kask tegeleb praegu juba oma ametliku tootmise sisseseadmisega, liikudes hobitegijast edasi ametlike tootjate sekka.
Kõigil koduveini- ja siidrimeistritel, kes võistlusel osaleda soovivad või rohkem infot otsivad, palub Eesti Väikepruulijate Liit endast teada anda aadressil info@evpl.ee.
Võistlustulle saadetud jookide hulgast selgitatakse välja parimad 29.juunil Eesti Väikepruulijate Liidu festivalil.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background