Veebruarikuus soovib oma abielu sõlmida väga palju paare

31/01/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse peaspetsialisti-teenistuse juhataja Kristina Jürissoo sõnul ei ole veebruar tavaliselt abiellumiseks populaarne kuu, ent tänavu on oluliselt teistmoodi: kui mullu veebruaris sõlmisid Pärnu perekonnaseisuametnikud kaheksa abielu, siis tänavu on küünlakuul ees ootamas 25 abielu registreerimist.
Talvise pulmabuumi põhjuseks on kolm kuupäeva – 2., 20. ja 22. veebruar. Nendel kolmel päeval abiellub Pärnu linnavalitsuses kokku 20 paari.
Kui vaadata abiellumiste statistikat aastate lõikes, ilmneb, et kooselu vormistamine abieluna liigub üldjoontes tõusutrendis: 2016. aastal sõlmisid Pärnu perekonnaseisuametnikud 237 abielu, 2017. aastal 247 ja 2018. aastal juba 303 abielu.
2019. aasta tõi väikese tagasilanguse ja siis registreeriti 282 abielu, kuid Jürissoo hinnangul on põhjust arvata, et 2020. aasta toob kaasa mullusest rohkem abiellumisi.
Pärnu perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuses registreeritakse aasta-aastalt aina enam ka abielusid, kus üks või mõlemad partneritest on mõne välisriigi kodanikud. Nii on Pärnus viimastel aastatel oma abielu vormistanud Jaapani, Peruu, Ungari, Suurbritannia, Türgi, Ukraina, Filipiinide, USA, Egiptuse, Austraalia, Šveitsi, Uus-Meremaa, Valgevene, Venemaa, Indoneesia, Leedu, Läti ja Makedoonia kodanik(ud).


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background