Varje Tipp kinnitati Pärnu abilinnapeaks

27/09/2019

Tagasi

Pärnu linnavolikogu nimetas ametisse abilinnapea Varje Tipu, kelle töövaldkondadeks on haridus, sotsiaalhoolekanne, noorsootöö, lastekaitse, kultuur, sport, teadus, suhted usuorganisatsioonide ja kirikutega, mitte-eestlaste integratsioon, tervishoid ja narkomaania ennetus.
Kuni 16. septembrini vastutas samade valdkondade eest Marko Šorin, kes asus tööle riigikogus. Koalitsioonilepingu järgi kuulub abilinnapea koht Keskerakonnale, kes esitas abilinnapea kandidaadiks Varje Tipu.
Tipp on 15 aastat töötanud Pärnumaa Kutsehariduskeskuses, viimased 10 aastat arendusosakonda juhtides. Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalise kasvatuse eriala ja omandanud kasvatusteaduste pedagoogikamagistri kraadi Tallinna Pedagoogikaülikoolis.
Tipp on olnud tunnustatud õpetajate koolitaja, digivaldkonna arendaja ning ekspert Tiigrihüppe Sihtasutuses ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses. Alates 2013. aastast on ta olnud Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri õppe- ja kasvatustöö hindamisekspert ja hindamiskomisjoni esimees õppekavarühmade akrediteerimisel.
Tipp on Eesti Haridustehnoloogide Liidu asutaja ja juhatuse liige, Eesti Kutsehariduse Edendamise Ühingu liige ja SA Pärnu Haigla nõukogu liige. Ta on olnud 10 aastat haridus- ja kultuurikomisjoni liige, viimased kaks aastat komisjoni esimees.
Uut abilinnapead on 2002. aastal tunnustatud Pärnu Aasta Õpetaja, 2003. aastal Aasta Tiigrihüppe Koolitaja, 2006. aastal Tiigri Tegija ja 2015. aastal Pärnu maakonna Aasta Haridusjuhi tiitliga. Lisaks on haridus- ja teadusministeerium ning Pärnu linnavalitsus andnud talle mitmeid tänukirju.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background