Valmis juhend toidu ohutuks annetamiseks

22/07/2019

Tagasi

Veterinaar- ja Toiduametil (VTA) on valminud heategevusasutustele ja -organisatsioonidele mõeldud juhend, mis selgitab ja annab juhiseid, kuidas annetada toitu, et see oleks tarbijale ohutu.
VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on juhend mõeldud organisatsioonidele, kes tegelevad toidu annetamisega heategevuslikul eesmärgil. Juhend on toeks, et tagada ohutus toidu vastuvõtmisel, hoiustamisel ja jagamisel. Lisaks selgitab see toidu annetamisega seotud mõistete ja nõuete sisu ning toimingute olemust.
Toiduohutuse juhend annab heategevusorganisatsioonidele ülevaate selle kohta, millistel tingimustel on võimalik nii “parim enne” kui ka “kõlblik kuni” märgisega toitu annetada. Nii nagu ka varem, siis “kõlblik kuni” kuupäeva ületanud tooteid tarbijale anda ei tohi. Siiski annab juhend võimaluse “kõlblik kuni” tooted päev enne või toidu aegumisega samal kuupäeval sügavkülmutada ja neid abivajajatele ka hiljem jagada.
Juhendist saab annetaja ühtlasi teada, millised toidud sobivad või ei sobi sügavkülmutamiseks. Näiteks liha, kala ja küpsetised sobivad sügavkülmutamiseks, kuid toores muna ja jogurt mitte.
VTA juhib tähelepanu, et kõigil toitu külmutavatel ettevõtetel peab olema selleks ametilt saadud vastav tegevusluba.
Juhendiga on võimalik tutvuda VTA kodulehel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background