Uues kunsti muuseumis avatakse näitus “Eksiil maastikes”

14/01/2019

Tagasi

Sel reedel kell 17 avatakse Pärnu Uue kunsti muuseumis kolme kunstniku Mireya Masó, Marta Marcé (Kataloonia) ja Urmo Raus (Eesti) näitus “Eksiil maastikes”.

Näitus “Eksiil maastikes” on kolmes erinevas paigas, Barcelonas, Haagis ja Berliinis, tegutsevate eripalgeliste kunstnike kogemus maastikest ja eksiilist. Need maastikud on väga erineval abstraktsiooni tasandil. Osa realistlikumad, osa täiesti abstraktsed.
Mireya Masó, elas aasta aega koos teadlaste grupiga Antartikas ning tema videod kajastavad selles sümboolses maailma lõpus elamise kogemust.
Barcelonast pärit, Londonis õppinud ja praegu Berliinis elava katalaani kunstniku Marta Marcé teoseid iseloomustab mängulisus, emotsionaalsus ja
teatud puhta loomingulisuse otsing.
Üks teoste sari, mida Marcé Pärnus eksponeerib, “Tabula Rasa” on inspireeritud samuti Berliinis eksiilis elanud Arvo Pärdi muusikast. See 2018 valminud maaliseeria on Marcé loomingus vahest üks meditatiivsemaid.
Kultuurilooliselt tähenduslikest maastikest inspiratsiooni saanud Urmo Rausi maalid on mõtisklus maastikest, mis on olnud pelgupaigad ja ühtlasi inspiratsiooni allikad. Mont-Saint Victoire, Haagi düünide motiivid ja eestimaised soosaared on osa 2017-2018. aastal valminud maaliseeriatest.
Samas on Urmo Raus ühendav lüli kolme kunstniku vahel: Pariisis elades leidis ta, lisaks kunstielu keskpunkti Pariisi enda mõjudele, inspiratsiooni just katalaani kunstnike värvi- ja materjalitunnetusest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background