Uue kunsti muuseumis toimub kontsert “Pilk uude aastasse”

03/01/2019

Tagasi

Uue kunsti muuuseumis kuuleb järgmisel esmaspäeval, 7. jaanuaril Mariin Gilli ja Aule Urbi kontserti nimega „Pilk uude aastasse“.

Duo Aule Urb-Mariin Gill tegutseb aastast 2015. Erinäoliste projektide raames on mitmel pool Eestis esinetud, koos astuti üles ka 2016. aastal toimunud Lied-duode konkursil Tallinnas, kus pälviti I preemia. Mariin õpib hetkel Šveitsis ja seetõttu on duo ainuke võimalus koos musitseerida nüüd, kui jõuluaeg neid taas kokku toob. Aule töötab Rahvusooper Estonias koorilaulja ja solistina, tegutsedes samaaegselt mitmete kultuurikorralduslike projektidega. Omamoodi sümboolne on kavas olev Elgari vokaaltsükkel “Mere pildid” (“Sea Pictures”), mida on kohane just mereäärses linnas esitada.
Kontsert loob silla inglise hilisromantilise helikeele (Elgar) ja uutesse tunnetuslikesse avarustesse pürgiva vene varase modernismi (Skrjabin) vahel. Käesolev kontsert on vastukaaluks tuntud ja paljuesitatud repertuaarile, pakkudes vaheldusrikast kuulamiskogemust, samal ajal ka põnevaid avastusi esitajatele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background