Uue kunsti muuseumis näeb filmi “Põrgu Jaan”

02/10/2018

Tagasi

“Põrgu Jaan “on müsteerium, mis on inspireeritud Põhjasõja -järgsetest süngetest aegadest. Rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku põnevusloo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku.
Juhuse tahtel asub Jaan elama paruni (Andres Lepik) juurde kohalikku mõisahoonesse, kus mõni aeg tagasi on aset leidnud õõvastav kuritöö. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta. Mida teha, kui selgub, et sa oled keegi, kes sa olla ei taha?
Filmi autor Kaur Kokk on lõpetanud BFMi ja paistnud nii Eestis kui rahvusvaheliselt silma edukate lühifilmide autorina. “Põrgu Jaan” on tema mängufilmidebüüt.
“Põrgu Jaani” aga seisab sama produktsioonifirma, kes tõi vaatajateni auhinnatud “Novembri” ja “Sügisballi”. Filmi produtsent on Katrin Kissa ja selle operaatoritöö tegi Mart Taniel, keda tunnustati aastal 2018 Hollywoodis ühe maailma kõige prestiižikama auhinnaga operaatoritöö vallas, ASC Spotlight Awardiga.

Osatäitjad: Meelis Rämmeld, Andres Lepik, Pääru Oja, Peeter Volkonski, Adele Taska, Egon Nuter, Villu Kangur, Anne Türnpu
Filmi  stsenarist  ja režissöör on Kaur Kokk,  operaator Mart Taniel,  kunstnik  Matis  Mäesalu  ja  kostüümikunstnik  on Jaanus  Vahtra.  Filmi  produtsent on Katrin Kissa ja tootjafirma Homeless Bob Production.

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Uue kunsti muuseumis saab filmi vaadata 5. oktoobril kell 18, 6. oktoobril kell 16, 12. oktoobril kell 18 ja 13.oktoobril kell 16.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background