Uue Kunsti Muuseum ja Pärnu Muuseum kutsuvad näitustele

30/11/2018

Tagasi

Giidituurid toimuvad laupäeval, 1. detsembril. Kell 13.30 algab giidituur Mark Soosaarega näitusel “Ehitades vee ja valgusega”
Uue Kunsti Muuseumis ning kell 15:30 autorituur Raul Meelega näitusel „Grand Concert“ Pärnu Muuseumis.

Näitusele Poola ja Läti ehituskunsti imedest “EHITADES VEE JA VALGUSEGA” koostas Uue Kunsti Muuseum nende kahe riigi ehituskunsti kõige värskematest tippudest näituse, mis võtab fookusesse Läänemere kallastel kerkinud villad ja sakraalehitused.
Kaasaegsed sakraalhooned pole mitte üksnes kirikud, hinge saab puhastada ka raamatukogu ja kunstimuuseumi vaikuses või kontserdisaali helidetulvas.Pea kõigist projektidest ja ehitustest pakutakse vaadata videosalvestusi. Igast teosest on näitusel ka paar-kolm fotot. Arhitektid Robert
Konieczny, Bula ja Gaile tutvustavad oma projekte videosalvestuste kaudu ning tulid ka ise kohale loomepäevadele, mis toimusid Uue Kunsti Muuseumis 16.novembril 2018.
Näituse eesmärk on kahest saja-aastaset riigist valitud kõige silmapaistvamate näidete varal aidata tõsta ka meie tänase ehituskunsti
taset ning pakkuda uusi visioone Pärnulegi.

“GRAND CONCERT“ on EV100 juubelile pühendatud kunstinäitus Raul Meele rahvust ja identiteeti käsitlevast loomingust 1973-2018. Näitusel väljas valik Raul Meele uuemat graafilist loomingut aga ka rahvusliku sõnumiga graafikat, millest enamikku saatsid nõukogude perioodil skandaalid ja keelud. Lisaks on välja pandud valik Raul Meele raamatukunsti, millega Meel alustas 1970ndatel ja millega ta tegeleb aktiivselt tänase päevani. 46 eksponeeritud teost on kõik loetavad ja sirvitavad.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background