Toril toimus tallihoone sarikapidu

10/10/2018

Tagasi

Eile, 9. oktoobril toimus Tori Hobusekasvanduse tallihoone nr 6 sarikapidu. Samuti esitleti pidulikult raamatut “Tori Hobusekasvandus 160”, milles antakse ülevaade Tori Hobusekasvanduse üle 160-aastasest ajaloost ning tori tõu kujunemisest.
Maaeluminister Tarmo Tamm sõnas et tänaseks on Tori Hobusekasvanduses pea kaks sajandit tegeletud Eesti põllumajanduse ja hobumajanduse edendamisega. Sõltumata riigikorrast on 160-aastast Tori Hobusekasvandust pidanud oluliseks kõik valitsused. Tori Hobusekasvandus on Eesti loomakasvatus- ja hobumajandussektori jaoks väga oluline.
Minister tänas kõiki, kes raamatu koostamisel kaasa lõid, sest ajalooline järjepidevus on väga oluline.
Sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid nõukogu esimehe Marko Gorbani sõnul peaks esimene korrastatav tallihoone katuse alla saama aasta lõpuks. Lähiaastatel on plaanis korda teha kogu Tori Hobusekasvanduse taristu. Selle abil soovime olla partneriks hobumajandussektorile, kohalikele ettevõtjatele ja kohalikule omavalitsusele, et nii hobumajandussektori kui ka piirkonna arengule täiendav tõuge anda.
SA Eesti Maaelumuuseumid juhatuse liikme Merli Silla sõnul on esitletud raamat ajalooline ülevaade Tori hobusekasvandusest, selle asutamise eesmärkidest ja Tori tõu kujunemisest.
Sild lisas et Tori hobusekasvanduse talli nr 6 sarikapidu on märk sellest, et Tori hobusekasvanduse renoveerimine on täies hoos. Tänusõnad Maaeluministeeriumile ja Rahandusministeeriumile ning eesti rahvale, et oleme Tori hobusekasvanduse säilitamisele ja arendamisele suure sammu lähemale astunud.
Tori hobusekasvanduse tallihoone nr 6 põles 25. augustil 2016. Projekteerimistööd tallihoone taastamiseks algasid 2017. aasta suvel. Töövõtuleping Tori hobusekasvanduse esimese tallihoone restaureerimise ja üldehitustöödega alustamiseks sõlmiti 10. juulil 2018. Restaureerimis- ja üldehitustöid põlenud tallihoones teostab Pärnu REV Ehitus OÜ. Muinsuskaitselist ja omaniku järelevalvet teostab OÜ Ehitusagentuur. Tallihoone taastamist rahastatakse Eesti riigi eelarvest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background