Töötukassa sõlmis koostööleppe vineeritootjaga Metsä Wood

11/06/2019

Tagasi

Eesti Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, Metsä Woodi SVP Production & Technology Jari Tikkanen ja Metsä Woodi Pärnu vineeritehase juht Kaarel Tali allkirjastasid Metsä Woodi Pärnu tehases koostööleppe. Tegemist on töötukassa 52. koostööleppega.
Metsä Woodi Pärnu vineeritehas alustas tootmist eelmisel aastal. Täisvõimsus on kavas saavutada aastal 2020, kui tehase meeskonnas peaks kokku olema ligi 200 töötajat. Ettevõte toodab keskkonnasõbralikke puittooteid nii ehitus-, tööstus- kui kaubandussektorile.
Töötukassa Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Metsa sõnul on Metsä Wood töötukassa jaoks väga oluline ja hea koostööpartner, kes peab tähtsaks ka oma töötajate arendamist ja koolitamist.
Töötukassa ja Metsä Woodi Pärnu tehase koostöö sai alguse juba enne tehasehoone valmimist. Tehase personaliteemade eestvedajad võtsid ühendust töötukassa Pärnu esindusega, et uurida tööjõuturu olukorda ning otsida koostöövõimalusi. Veidi enam kui aasta kestnud aktiivse värbamistööga on Pärnu tehasesse leitud enam kui 100 töötajat.
Metsä Woodi Pärnu tehase perosnalijuht Merite Liidemaa-Pärn ütles, et väga suureks abiks tehase käivitamise kiirel perioodil on olnud tootmistöötajate koolitustoetused, palga- ja sotsiaalmaksutoetused, infopäevad ja muu tugi, mida Töötukassa on pakkunud.
Koostöölepete sõlmimist alustas töötukassa 2012. aastal ja eesmärk on jõuda koostöölepeteni igas maakonnas töötukassa jaoks oluliste ettevõtetega. Lepe on heaks näiteks sellest, kuidas era- ja avalik sektor saavad koos igapäevase tööelu paremaks muuta, ning kinnituseks, et koostöö jätkub.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background