TLÜ avab uusi õppekavasid

17/06/2019

Tagasi

Tallinna Ülikool avab kaks uut õppekava, et pakkuda kiiret lahendust Eesti haridussüsteemi vaevavale informaatikaõpetajate puudusele.
Hetkeseisuga on vajalike pädevustega informaatikaõpetajaid Eesti koolides 50, kuid vajadus on täiendava 300 informaatikaõpetaja järele.
TLÜ Digitehnoloogiate instituudi direktori Peeter Normaku sõnul töötati  probleemi lahenduseks välja kaks õppekava. Üks neile, kel juba on pedagoogiline haridus olemas ja kes saavad üheaastase ümberõppe käigus juurde informaatikaõpetaja kutse. Teine õppekava on kõrgharidusega inimestele, kes ei ole õpetajaks õppinud – nendele on koostatud kaheaastane magistriõppeprogramm.
Informaatikaõpetaja kutse juurde õppimine võimaldab tänastel õpetajatel lisakvalifikatsiooniga oma konkurentsivõimet tõsta. Lisaväärtust pakub informaatikaõpetaja kutse see ka neile, kelle põhitöö võib olla hoopis kuskil IT-ettevõttes.
Digitehnoloogiate instituudi laborites katsetatakse õppetöö käigus uusimaid lahendusi virtuaalse ja laiendatud reaalsuse, 3D-modelleerimise, interaktsioonidisaini, robootika ja värkvõrgu valdkondades. Vastuvõtt Tallinna Ülikooli informaatikaõpetaja
magistriprogrammi ja informaatikaõpetaja ümberõppesse algab 20. juunil ning kestab magistriprogrammi puhul kuni 1. juulini, ümberõppesse augusti keskpaigani.
TLÜ digitehnoloogiate instituut on loodud 2015. aastal, mil ühinesid informaatika instituut, infoteaduste instituut ning
matemaatika-loodusteaduste instituudi matemaatika osakond. Instituudil on õppetööks kasutusel tehnoloogialabor, interaktsioonidisaini labor, digimängude labor ja tarkvaralabor ning teeb tihedad teadusalast koostööd TLÜ haridusuuenduse tippkeskusega.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background