Tihemetsa metskonna ajalugu on raamatus

29/09/2020

Tagasi

25. septembril esitles Luua Metsanduskool Tihemetsa metskonna sajandale aastapäevale pühendatud raamatut. Raamatu koostas metsanduse ajaloo uurimisele keskendunud Toivo Meikar.
Raamatu „Tihemetsa metskond läbi sajandi“ koostaja rääkis, et raamatu kokkupanemine võttis aega üle aasta, kuid see oli väga huvitav aeg. Tema sõnul tegeleti juba mõisa-ajal, enne metskonna moodustamist, seal väga kõrgel tasemel metsandusega. Meikar lisas, et näiteks oli juba 1905. aastal metsa rajatud kuivendussüsteem, üldlevinuks muutus metsade kuivendamine alles aastakümneid hiljem.
Tihemetsa metskond on tähelepanuväärne ka selle poolest, et pool sajandit on seda juhtinud isa ja poeg. Praeguse metsaülema Väino Lille isa Vassili Lill oli Tihemetsa metsaülem aastatel 1950-1985, tema ameti võttis üle poeg. Väino Lill ise ütles, et selline side loob isikliku suhte metskonnas toimuvaga.
Tihemetsa (Voltveti) metskond asutati 1. mail 1920. aastal seoses mõisamaade riigistamisega. Kui 1925. aastal asutati kaheaastase õppeajaga Voltveti metsakool, sai metskonnast katsemetskonna nime all selle praktikabaas. Tulevased metsamehed õppisid metskonna metsades aastatel 1925-1961 ning taas 1993. aastast. Alates 2018. aastast kuulub Tihemetsa metskond Luua Metsanduskooli koosseisu.
Foto autor on Luua Metsanduskool, pildil on raamatu koostaja Toivo Meikar.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background