“Tere!” iseloomustab poolte Eesti inimeste suhtlust naabritega

17/06/2020

Tagasi

Gjensidige tellitud ja Nielseni läbiviidud uuringust selgub, et ainult 13 protsenti inimestest peavad oma naabreid sõpradeks ja umbes sama palju suhtlevad naabritega siis, kui neil on vaja abi. Võrreldes teiste Balti riikidega on Lätis naabritega sõprussuhted 10 protsendil inimestest ning pelgalt tervitamine iseloomustab suhteid veelgi enam kui Eestis – 59 protsenti lätlastest ütleb naabritele “Tere!”, kuid ei asu pikemat suhtlust looma.
Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juht Maarika Mürk tõdes, et nii mõnigi vargusjuhtum võiks olla olemata, kui pisut enam pöörataks tähelepanu sellele, kes elab kõrvalkorteris või -majas.
Mürk lisas, et ka naabrid ei pruugi alati kodus olla, seda eriti suuremate pühade ajal. Sellisel juhul aitab kodus toimuval silma peal hoida valvekaamera, mille paigaldamisel tuleb aga arvestada sellega, et paigaldatud kaamerad ei rikuks kellegi õigusi. Kui kaamera salvestab elaniku valduses olevat ala, siis on selline tegevus lubatud. Ühisalas tuleb kaamera paigaldamine kooskõlastada ülejäänud majaelanikega ning sellise salvestise avalikustamine on lubatud kooskõlastades selle kõigi osapooltega.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background