Teatejooks ja lastefond ühendavad jõud

03/05/2019

Tagasi

Teatejooks ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kutsuvad annetama ratastoolilastega koosmängimise võimaluste loomiseks.
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuvat mänguparki plaanitakse sel aastal annetajate abiga laiendada. Õla panevad alla 9. mail toimuv heategevuslik Teatejooks ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond.
Liikumispuudega laste toetuseks on aastaid jõupingutusi tehtud ning sel aastal esmakordselt ühendatakse jõud lastele koosmängimise võimaluste loomiseks.
Suve lõpuks tahetakse jõuda Haapsalus sinnamaale, et mänguparki minnes ei peaks laps mõtlema, kas ta saab sinna ratastooliga või läheb karkudega või niisama joostes.
Aasta tagasi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juurde rajatud mängupargis on olemas ratastoolikasutajatele mõeldud spetsiaalne kiik, karussell ja takistusrajad. Neile, kes ratastoolis, tähendab see võimalust värskes õhus aega veeta ning samal ajal õppida ratastooliga munakiviteel sõitmist, äärekivide ja veerennide ületamist, et tänavatel liikudes ennast kindlamini tunda.
Sel aastal plaanitav mängupargi laiendus, millele heategevuslik Teatejooks ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetust koguvad, toob parki juurde liivakasti, kus on nii kõrgemaid kui ka madalamaid tasapindu, mis võimaldavad liivaga meisterdada ja ehitada kõigi laste lemmikuid liivalosse; mitmeotstarbelise linnaku, kus saab ronida-turnida, mängida mõtte- ja osavusmänge ning mõelda välja uusi mänge; lisaks ronimis- ja kiikumisvõimalusi, et lastel oleks veelgi toredam mängida.
Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on Eesti suurim liikumispuudega inimestele taastusravi teenuse osutaja. Aastas käib seal ravil ligikaudu 3500 inimest, sealhulgas liikumisvõime kaotanud lapsed. Inimesed, kellel õnnetuse või haiguse tõttu on liiikumisvõime vähenenud, saavad Haapsalus vajalikku taastusravi ja nad õpivad oskusi, mis vajalikud igapäevaelus hakkama saamiseks.
Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuv mängupark on avatud nii keskuse patsientidele, linnaelanikele kui ka turistidele.
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annetab tegevuspargi toetuseks 50 protsenti selle maksumusest ehk kuni 35 000 eurot. Igal inimesel on võimalik tegevuspargi rajamist toetada, tehes ülekande SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole ja lisades selgitusse “Haapsalu mängupark”.
Heategevuslik Teatejooks kutsub kõiki inimesi üles annetusi tegema helistades heategevusnumbrile 900 7777 (kõne hind 7 eurot) või tehes ülekande MTÜ Tallinnmeeting heategevuskontole Swedbank pangas EE292200221066301357.
Mängupargi loomisele aitavad kaasa veel Kanada Akadeemiliste Naiste Selts, PZU Kindlustuse sõbrad ja Haapsalu linn.
Lisainfot saab www.teatejooks.ee või www.lastefond.ee


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background