Tartu Ülikooli sada nägu jõudsid TÜ Pärnu kolledžisse

11/04/2019

Tagasi

„Tartu Ülikooli sada nägu“ on fotonäitus, millega tähistatakse rahvusülikooli 100. sünnipäeva. 2017. aastal jäädvustas Eesti üks tuntumaid portreefotograafe Birgit Püve sada Tartu Ülikooli väljapaistvat teadlast ja õppejõudu koos esemetega, mis nende tööd või suhet ülikooliga iseloomustab.
Näituse jaoks pildistatud inimeste seas on nii Tartu Ülikooli emeriitprofessoreid, praeguseid tipptegijaid kui ka noori andekaid teadlasi neljast valdkonnast. TÜ Pärnu kolledžist on fotonäitusel üleval turismimajanduse dotsent Heli Tooman. Keerulise valiku, keda pildistada, tegid Tartu Ülikooli valdkonnad ise. Portreedele valitud objektid pärinevad valdavalt Tartu Ülikooli muuseumi kogudest, kuid kasutatud on ka pildistatute isiklikke esemeid.
Näitus avati 30.11.2017 vahetult rahvusülikooli 98. sünnipäeva eel korraga Tartu Ülikooli peahoone esimesel korrusel ning Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis. Alates 2018. aasta kevadest on näitus reisinud mööda ülikooli hooneid jõudes sellel nädalal TÜ Pärnu kolledžisse. Näitus on üleval TÜ Pärnu kolledži fuajees ja raamatukogus ning jääb kolledžis avatuks kuni maikuu lõpuni.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background