Tarbimislaenu kasutatakse enim ootamatuste lahendamiseks

05/11/2018

Tagasi

Keskmine kiir- ja tarbimislaenu võtja ei ole vastutustundetu kulutaja, vaid kasutab seda ootamatute kulutuste katmiseks, näitab BestCrediti laenukäitumise uuring.
Ligi pooled tarbimislaenu võtnuist kasutasid seda kas ootamatute kulutuste katmiseks või suuremate sisseostude finantseerimiseks. Enam kasutatakse kiir- või tarbimislaenusid ka kodu remontimiseks või sõiduki ostmiseks.
Laenuraha kulutamist meelelahutusele, tähtsündmuste korraldamisele või ka puhkuserahade lõppedes järje peale saamiseks esineb harva, seda teeb alla 5% laenuvõtjaist. 98% tarbimislaenu või järelmaksu kasutajaist tuleb ka tagasimaksetega toime suuremate probleemideta.
Kallimate ostude tegemiseks kasutavad alternatiivseid laenutooteid peamiselt noored (vanuses 18-24), ootamatute kulutuste katmiseks enim aga vanemaealised (65 ja rohkem eluaastat). Mitte-eestlased on julgemad laenuga reisima, eestlased kasutavad sagedamini laenutoodet kuu lõpus toimetulekuks.
BestCrediti laenukäitumise uuring analüüsis 1000 eestimaalase laenukäitumist, sealhulgas mujalt kui pangast võetud laenude kasutamist. BestCredit OÜ on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, kes pakub ettevõtetele ja eraisikutele finantseerimistooteid 2012. aastast.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background