Tänavu ehitakse Helkuripuid 1. oktoobril

20/09/2019

Tagasi

Tänavu toimub ühiselt Helkuripuude ehtimine rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Idee eestvedaja sõnul valiti antud kuupäev seetõttu, et tuua Helkuripuude ehtimise päeva veidi varasemaks.

Pärnu linna ja Tre raadio ühine ehtimine toimub 1. oktoobril kell 12 Pärnu Lastepargis. Selgi aastal on abiks Pärnu politseijaoskond, linnavalitsuse liikmed, Vabakooli lapsed, Pärnu Jalgpalliklubi Vaprus ning Korvpalliklubi Pärnu Sadam. Tänavu ehitakse Pärnu Helkuripuud 5. aastat. Aastaid tagasi projektiga alustanud idee eestvedaja suur soov oli, et saabub aeg, mil ühel päeval ehivad erinevad kogukonnad ühiselt oma piirkonna Helkuripuid. Tänavu on juba 57 tublit kogukonda enda puude aadressid ühisel vormil registreerinud. Pärnu maakonnas 11 puud. Kõige aktiivsem on hetkel Järva maakond, kus ehitakse 1. oktoobril 20 puud. Idee projektijuht kutsub ka kõiki Pärnumaalasi üles enda kodukanti turvalisemaks muutma ning ühiselt Helkurpuid ehtima. Idee seisneb selles, et kel on helkur üle, viib selle enda kogukonna puule ning kel puudu, võtab esmase elupäästja puult ja riputab endale külge. Helkuripuude ühine ehtimine tuletab taas meelde, et jalakäijatel on oluline end pimedal ajal nähtavaks teha.

Kes tahab veel enda puu aadressi registreerida, siis vajamineva vormi leiab kas Helkuripuu FB lehelt või kirjutades e-kirja regina@tre.ee


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background