Tänane vaimse tervise päev on pühendatud noortele

10/10/2018

Tagasi

Ülemaailmset vaimse tervise päeva tähistatakse Eestis Rahvusraamatukogus messiga “#tundedülepea #tuledtoime #minaka”. Seekord on tähelepanu all noorte võtmeküsimused: netisuhtlus versus vahetud kontaktid, küberkiusamine, emotsionaalse tasakaalu leidmine, vägivalla ja ennast hävitava käitumise vältimine. Messipäeva jooksul saab osaleda tasuta töötubades, kuulata erinevaid ettekandeid ja vestlusringe.
Vaimse tervise ja heaolu koalitsiooni eestvedaja ja sotsiaaltervishoiu professori Merike Sisaski sõnul tuleb vaimse heaolu poole püüdlemist alustada juba noores eas.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul omandavad lapsed koolis küll teadmisi erinevate õppeainete kohta, aga oma emotsionaalse ja vaimse poolega peavad nad sageli ise toime tulema.
Vaimse tervise messi läbiviimist toetab Sotsiaalministeerium läbi Hasartmängumaksu Nõukogu ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Kõik vaimse tervise kuu sündmused on tasuta.
Vaimse tervise kuu sündmusi korraldab juba viiendat aastat Eesti vaimse tervise ja heaolu koalitsioon (VATEK). VATEK seob endas Eesti vaimse tervise valdkonna organisatsioone, eesmärgiga edendada Eesti elanikkonna
vaimset tervist ja heaolu ning arendada vaimse tervise ja heaolu poliitikat.

VATEK-it juhib Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut (ERSI). Kõik vaimse tervise kuu raamas panustavad organisatsioonid on VATEK-i liikmed.

Messiga samal päeval toimub vaimse tervise päeva raames veel ka Harjumaa
tervisekonverents Õpetajate Majas, mis on suunatud eelkõige noortega
tegelevatele spetsialistidele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background