Täna alanud rahvusvaheline küberkaitse suvekool keskendub plokiahela tehnoloogiale

01/07/2019

Tagasi

Tänasest 5. juulini kogunevad Jõgevamaal Voorel suvekooli enam kui 70 küberkaitse valdkonna eksperti, doktoranti ja noort spetsialisti. Küberkaitse suvekooli fookuses on plokiahelad ja nende mõju digitaalsetele muutustele ühiskonnas.
Üritusel keskendutakse plokiahela kasutamise õiguslikele ja majanduslikele aspektidele, selle turvalistele rakendustele ning sellega seotud krüptograafiale.
Suvekooli „Plokiahelad: rakendused ja turvalisus“ korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut, kus plokiahela tehnoloogia on üheks oluliseks uurimisvaldkonnaks. Arvutiteaduse instituudi küberkaitse valdkonna koordinaator Madis Raaperi sõnul korraldatakse suvekooli, et Eesti ülikoolide rahvusvaheline haare ja koostöövõrgustik suureneks. Eestis on plokiahel kasutusel 2003. aastast
Eestis on plokiahel tänu usaldusväärsete infosüsteemide kasutamise vajadusele riiklikul tasemel kasutusel juba 2003. aastast. Plokiahela puhul on tegemist andmebaasitehnoloogiaga, mille erinevus varasematest kesksetest andmebaasidest on plokiahela jagatud olemus. See muudab sissemurdmise või andmete muutmise palju raskemaks, kuna kõik plokiahela võrgus osalejad näevad koheselt kõiki muutusi. Plokiahela tehnoloogias nähakse võimalust suureks hüppeks andmekaitse valdkonnas, eriti väga reguleeritud sektorites nagu finants, valitsemine, tervishoid ja õigusruum.
Küberkaitse suvekool toimub Eestis juba viiendat aastat, igal korral on süvitsi käsitlemisel üks küberturvalisuse jaoks oluline valdkond. Reedeni kestval üritusel saavad üheksast riigist pärit osalejad kuulata ettekandeid, osaleda aruteludes ja praktikumides, mille läbiviijateks on valdkonna eksperdid Austriast, Hollandist, Šveitsist, Austraaliast, Saksamaalt ja Eestist. Suvekooli peaesinejad on Eesti küberturvalisuse ettevõtte Guardtime asepresident Ivo Lõhmus ja Eesti riigi tehnoloogiate juht Kristo Vaher.
Suvekooli toimumist rahastab Haridus- ja teadusministeerium läbi IT Akadeemia programmi.
IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kutse- ning kõrghariduse kvaliteedi ja konkurentsivõime tõstmiseks, vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning valdkonna teaduse arendamiseks. Programmi koordineerib Hariduse Infotehnoloogia sihtasutus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background