Tammiste hooldekodu uue maja ehitus sai rohelise tule

24/03/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus väljastas ehitusloa Tammiste tee 11 krundile Tammiste hooldekodule uue 30-kohalise eluhoone püstitamiseks. Ehitaja leidmiseks korraldab linn ehitushanke, ehitusega plaanitakse alustada sel suvel.
Rajatavasse ühekordsesse hoonesse kolib 30 Tammiste hooldekodu elanikku, kes praegu elavad hooldekodu Londoni-nimelises majas.
Tammiste hooldekodu Tammiste ja Jõõpre üksustes (Jõõpre Kodus) on üldhooldusteenuse järjekorras püsivalt ümmarguselt poolsada abivajajat.
Nõudlus üldhooldusteenuse järele ületab Tammiste hooldekodu juhataja Riido Villupi sõnul pidevalt pakkumist, mistõttu on üsna tavaline, et teenuse vajaja ei leia kodulinna ega isegi kodumaakonna piires sobivat vaba hoolduskohta ning on sunnitud üldhooldusteenust kasutama Eesti teistes piirkondades.
Pärnu linnas pakub väljaspool kodu üldhooldusteenust viis asutust, kus on kokku 319 üldhooldusteenuse kohta. Neist enim kohti – 140 – on Tammiste hooldekodu Tammiste üksuses. Hooldekodu Jõõpre üksuses on 18, SA Pärnu Haigla õendushoolduskeskuses 20, SA Tõstamaa Hooldekodus 57 ja osaühingu Zunt erahooldekodus 84 kohta.
Et üldhooldusteenuse kvaliteeti tõsta ja kohtade arvu suurendada, kavatseb Pärnu linn edaspidi rajada Tammiste tee 11 kinnistule veel ühe uue hoone, mis tooks Pärnusse 20 nüüdisaegsete võimalustega hoolduskohta juurde.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background