Tallinna maantee ristmikul keelatakse vasakpöörded

27/02/2020

Tagasi

Esmaspäevast ei saa Pärnus Tallinna maantee, Jannseni tänava ja Rääma tänava ristmikul enam vasakpöördeid teha, jalakäijatele sulgetakse ristmiku lähedal asuv Rääma tänava Tallinna-poolne kõnnitee.
Esmaspäeval, 2. märtsil kell 9 alustab AS TREF Nord taas Tallinna maantee ristmiku rekonstrueerimist, mis detsembris pooleli jäi. Paigaldatakse liiklusmärgid, mis keelavad ristmiku kõigis sõidusuundades vasakpöörde tegemise. Erand tehakse vaid bussidele ja operatiivsõidukitele, mis Kesklinna sillalt tulles Vana-Pärnu poole keeravad.
Ristmikul saab sõita ainult otse ja paremale. Selline liikluskorraldus kehtib kuni tööde valmimiseni. Ehitajaga sõlmitud lepingu järgi tuleb tööd lõpetada hiljemalt 15. maiks.
Esmalt hakkavad TREF Nordi töömehed uuendama Rääma tänava Tallinna-poolset kõnniteed. Tööde ajal ei saa jalakäijad seda kõnniteelõiku kasutada, vaid peavad liikuma kas mööda Vana-Rääma tänavat või Rääma tänava kesklinna-poolsel kõnniteel.
Kui see osa Rääma tänava kõnniteest valmib, võetakse ette Rääma tänava kesklinna-poolne kõnnitee. Jalakäijad saavad kasutada Rääma tänava kesklinna-poolset kõnniteed ja ei tohi kesklinna pool liikuda. Asfalteeritakse ka esmalt ühel ja siis teisel tänavapoolel, mis on vastavalt kas jalakäijatele lahti või kinni.
Pärast Rääma tänava kõnniteede rekonstrueerimist hakatakse rekonstrueerima kõnniteelõiku, mis ulatub Jannseni tänaval Uus-Sauga tänava ristmikust Tallinna maantee äärse bussipeatuseni (lõpeb enne bussipeatust).
Kõnniteede ehitamise tõttu piiratakse sõiduteel liiklust, samuti ehitatakse seal ohutussaari. Pärast seda, kui asfalditehased tööle hakkavad, hakatakse nii sõidu- kui kõnniteid asfalteerima.
Pärast ristmiku rekonstrueerimist on silla poolt Vana-Pärnu poole võimalik vasakpööret teha kahel sõidurajal, samuti muutub sujuvamaks Vana-Pärnu poolt silla poole keeramine. Ristmik varustatakse uute fooride ja teekattemärgistusega, maa-alused kommunikatsioonid on uuendatud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background