Tallinna maantee ristmikku hakkab laiendama TREF Nord

30/09/2019

Tagasi

Pärnu Kesklinna silla lähedal asuvat Tallinna maantee ning Jannseni ja Rääma tänava ristmikku hakkab laiendama AS TREF Nord, tööd on kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta 15. maiks.
Ristmiku uuendamiseks korraldatud riigihankel osales viis ettevõtet. Neist kolme pakkumused tunnistati tingimustele vastavaks. Odavaima pakkumuse esitas TREF Nord, kelle pakkumus oli koos käibemaksuga 2 025 337 eurot.
Renoveerimise käigus vahetatakse välja ristmiku all olevad vee- ja kanalisatsioonitorud ning vaadatakse üle muud kommunikatsioonid. Ristmik saab uue foorisüsteemi, ohutussaared ja ülekäigurajad.
Kõige suuremaks muudatuseks on sillalt väljuvale suunale ehitatav täiendav sõidurada Vana-Pärnu poole. Praegu on võimalik Vana-Pärnu poole pöörata ühel, tulevikus kahel sõidurajal. Samuti muudetakse sujuvamaks Vana-Pärnu poolt silla poole pööramine.
Koos ristmiku uuendamisega tehakse mõlemal pool Rääma tänavat korda kõnniteed ristmikust Aru tänavani ja Jannseni tänava jõepoolne kõnnitee ristmikust Uus-Sauga tänavani.
Ehitustööde ajal ristmikku täielikult kinni ei panda. Erinevad sõiduread võivad olla suletud ja ristmiku läbilaskevõime piiratud. Ka bussiliiklus jääb samaks. Kui tööd katkevad kauemaks kui 14 päevaks, peab ehitaja kaevikud kinni ajama ja teekatte ajutiselt taastama.
Muutuvate ilmade tõttu on keeruline ennustada, millised tööd õnnestub teha enne talve saabumist ja millised jäävad kevadesse. 15. mai on ristmiku uuendamise lõpptähtaeg, kuid tööd võivad saada valmis ka varem.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background