Tallinn ja Pärnu soovivad arutelu turismimaksu üle

12/09/2018

Tagasi

Pärnus kohtunud Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius arutlesid turismimaksu otstarbekuse üle.
Mõlemad omavalitsusjuhid tõdesid, et kohalikele omavalitsustele on jäetud liiga vähe võimalusi rahakotti iseseisvalt täita. Suuremate omavalitsuste eelarvetesse toovad veidi lisatulu parkimistasu ja reklaamimaks, kuid peamiselt sõltutakse ikkagi üksikisiku tulumaksu protsendist, mida riik on valmis omavalitsustele andma.
Kõlvart on taas tõstatanud turismimaksu teema, mida ükski omavalitsus praegu kehtestada ei saa. Kosenkranius meenutas, et turismimaks oli Pärnus viimati jutuks seoses lennujaama ülalpidamiskuludega.
Tollaste arutelude käigus leidsid ettevõtjad, et turismimaks vähendaks hotellide külastatavust, kodumajutused seda ei maksaks ja maksu võiks kasutada sihtotstarbeliselt. Kui lennujaam enam tuge ei vaja, tuleks seda ettevõtjate hinnangul kasutada turismi edendamiseks. Kõlvart sõnas, et samasugused argumendid on ettevõtjatel Tallinnas.
Kõlvart nõustus, et turismimaksu tuleks kasutada sihtotstarbeliselt. Tema hinnangul võiks kulutada 50 protsenti kogutavast rahast keskkonna uuendamiseks (näiteks avalikud tualetid), 30 protsenti linna reklaamimiseks väljaspool Eestit ja 20 protsenti täiendavate rahvusvaheliste ürituste linna toomiseks.
Mõlemad omavalitsusjuhid leidsid, et turismimaks peaks olema võimalus, mitte kohustus. Kohapealsete arutelude tulemusena jõutakse otsuseni selle otstarbekuses, suuruses ja kasutamises. Samuti võiks uuest maksust varakult teada anda ja kehtestada see etapiviisiliselt, jättes ettevõtjatele aega muutustega kohaneda.
Kõlvart rõhutas, et kõige tähtsam on algatada arutelu. Tallinna linnavolikogu kavatseb korraldada 23. oktoobril Tallinna Kultuurikatlas visioonikonverentsi, kus välispartnerid jagaks oma kogemusi ja kohalikel oleks võimalus turismimaksu poolt ja vastu argumenteerida. Kutse konverentsile sai ka Pärnu linnapea.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background