Pärnu linnavalitsusel kulub tänavu talihooldeks tunduvalt rohkem raha

12/02/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsusel on selle aasta jaanuaris kulunud teede ja tänavate hooldamiseks tunduvalt rohkem raha kui eelmisel aastal.
Pärnu linna bussiliiklusega tänavaid hooldab AS TREV-2 Grupp. Eelmise aasta jaanuaris maksis linnavalitsus tänavate talvise hoolduse eest 106 000, tänavu 309 000 eurot. Parkide hooldajatele makstakse iga kuu sama summa ja nende arveid ei saa mullustega võrrelda.
Paikuse osavallas teevad lumetõrjet Tamu OÜ, MKM Infra ja TREF Nord. Eelmisel aastal maksti neile jaanuarikuu tööde eest 10 032, tänavu 22 293 eurot.
Audru osavallas tegeleb talvise teehooldusega 11 teenusepakkujat. 2018. aasta jaanuaris maksis linnavalitsus talvise teehoolduse eest 9469 eurot, selle aasta jaanuari arved pole kõik veel saabunud.
Tõstamaa osavallas on kolm talviste teede hooldajat: FIE Rainer Rand, OÜ Manitec ja OÜ Servekol. Eelmise aasta jaanuaris kulus lumelükkamiseks ja libedusetõrjeks 3235, selle aasta jaanuaris 12 326 eurot.
Taristu- ja ehitusteenistuse Tõstamaa projektijuhi Alo Tomsoni sõnul alustatakse öösel sadanud lume lükkamist kella viie paiku hommikul. Esmalt lükatakse puhtaks aleviku kõnniteed, et vältida lume kinnitallamist ja jää teket. Kõik lumelükkajad on kohalikud mehed, kes tunnevad hästi kohalikke olusid, üks lumelükkamise ring kestab sõltuvalt piirkonnast 6-13 tundi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background