Taas toimub käsitööõlle pruulimisvõistlus

24/01/2020

Tagasi

Eesti Väikepruulijate Liit kuulutas välja traditsioonilise käsitööõlle pruulimisvõistluse, mille raames selgitatakse välja Eesti hobitegijate parimad õlled. Võitjad kuulutatakse välja Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub 3.–4. juulil.
Käsitööõllede pruulimisvõistlus toimub tänavu kolmandat korda. Võistluse korraldaja Sulev  Lind soovitab käsitööõllehuvilistel alustada ettevalmistustega juba praegu.
Linnu sõnul on käsitööõlle võistlus hea võimalus katsetada ja huvitavaid maitseid kokku sobitada ning teiste pruulijatega võistlustulle minna.
Eelmisel aastal osales võistlusel 34 kodupruulijat üle kogu Eesti. Parimaks hobitegija õlleks kuulutati Aare Laanmetsa DoppelBock “Ükssarv John”, mis sai kiita täidlase tumeda karamelli ja leivakooriku maitse eest, mis oli kohtunike hinnangul stiilipuhtalt tasakaalus. Võitja sai auhinnaks ametliku 2000-liitrise pruuli oma võiduõllest. Lahjemate ehk alla 7% kangusega õllede kategoorias tunnistati parimaks Tarmo Tederi kuusevõrsetega pruulitud käsitööõlu “Metsaline”.
Sel aastal on samuti kaks võistlusklassi: kuni 7% alkoholisisaldusega õlled ja üle 7% alkoholisisaldusega õlled. Osalemiseks tuleb 31. maiks esitada kuus pudelit toodet. Lisainfo konkursi kohta Eesti Väikepruulijate Liidu kodulehel.
Hobitegijatele mõeldud Eesti Väikepruulijate Festivali ja selle raames toimuvaid käsitööjookide võistluseid korraldav Eesti Väikepruulijate Liit loodi 2013. aastal eesmärgiga edendada Eesti käsitööõlle, -veini ja -siidritootmise kultuuri ning arendada Eesti alkoholikultuuri pakkudes kvaliteetseid tooteid ja harides tarbijaid. Liitu kuulub enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background