Supeluse ja Pühavaimu tänav muudetakse jalakäijasõbralikumaks

03/03/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus soovib ümber ehitada Supeluse ja Pühavaimu tänava, et muuta kesklinnast randa minemine jalakäijasõbralikumaks.
Tänasel linnavalitsuse istungil kehtestati projekteerimistingimused, mis on aluseks tänavate ümberehitamisprojekti koostamisel. Nende järgi projekteeritakse Pühavaimu tänava Kuninga ja Lõuna vaheline tänavalõik ühesuunalise autoliiklusega tänavaks (suunaga ranna poole), Pühavaimu tänava Lõuna ja Esplanaadi tänava vaheline lõik kahesuunalise autoliiklusega tänavaks ning Supeluse tänav Esplanaadi tänavast kuni Tammsaare puiesteeni ühesuunalise autoliiklusega tänavaks (suunaga ranna poole).
Tulevasel Pühavaimu tänaval on Kuninga ja Lõuna tänava vahel sõidutee, jalgrattatee ja mõlemal pool tänavat jalgteed. Pühavaimu tänava Lõuna ja Ringi tänava vahelisele alale on kavandatud puude ja pinkide rivi, jalgtee, puude ja põõsaste ala, jalgrattatee, sõidutee, parkimisrivi, puude ja põõsaste rivi, jalgtee ja puud. Pühavaimu tänava Ringi ja Esplanaadi tänava vahelisel lõigul on puud-põõsad, jalgtee, puud-põõsad, jalgrattatee, sõidutee, parkimisrivi, puud-põõsad, jalgtee ja puud.
Supeluse tänava Esplanaadi tänava ja Tammsaare puiestee vahele jääval lõigul ehitatakse üks autode sõidurada jalgrattateeks. Mõlemale poole tänavat jäävad puud, jalgteed ja alad, kuhu tänavakohvikuid paigaldada.
Roosi tänava „väikesele väljakule“ on kavandatud hooajaline müügikoht. Projekteerija nuputada jääb, milline lahendus oleks Esplanaadi väljakul.
Linnavalitsus loodab Supeluse ja Pühavaimu tänava ümberehitamist alustada järgmisel aastal.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background