Septembrikuu tõi Pärnu kooliõpilased spordiklubidesse

09/10/2020

Tagasi

Septembrikuu kahel viimasel nädalal said Pärnu üldhariduskoolide õpilased tutvuda lähemalt viie spordialaga: sõudmise, lauatennise, taekwondo, keharaskustreeningu ehk street workout’i ja kahevõitlusega.
14.-30. septembrini väldanud mobiilse spordimessi ja ülelinnalise koostööprogrammi “Pärnu linn kui õpikeskkond” (PÕK) raames avanes kõigil Pärnu üldhariduskoolidel võimalus viia õpilased seitsmesse spordiklubisse kehalise kasvatuse tundi. Pakutud võimalusest haarasid kinni Pärnu Kuninga, Ülejõe, Rääma, Raeküla, Tammsaare ja Waldorfkool ning Jõõpre kool.
Nende koolide õpilasi juhendasid Pärnu sõudeklubi, Pärnu Kalevi sõudekeskuse, Pärnu lauatenniseklubi Vint-90, Pärnu taekwondo klubi, tänavaspordiklubi Neighbar ning spordiklubide Invicta ja MMAces treenerid.
Kokku andsid spordiklubid lastele 70 kehalise kasvatuse tundi, milles õpilased said ülevaate spordialade sisust, reeglitest, vahenditest, eesmärkidest ja harrastamisvõimalustest ning ise ka kohapeal klubis vahetult proovida, kuidas on näiteks ergomeetril sõuda, mängida lauatennist või mida kujutab endast kahevõitlus.
Pärnu linnavalitsuse spordinõuniku Maarja Tammai ütlust mööda osutusid kõige menukamateks tänava-ja vabaõhuspordi eestvedaja Erik Naissaare (tänavaspordiklubi Neighbar) kehalise kasvatuse tunnid, populaarsuselt järgmised olid vabavõitlusklubi MMAces ja lauatenniseklubi Vint-90 tunnid.
Spordinõuniku kinnitusel soovib linn (mobiilset spordimessi ja PÕK-spordiprogrammi korraldavad Pärnu linnavalitsuse haridusosakond ning kultuuri- ja sporditeenistus) kehalise kasvatuse tundide rikastamisega kindlasti jätkata. Sellest on ka huvitatud koolid, kes andsid teada, et edaspidi võiks olla valikus veel ka sellised spordialad nagu kergejõustik, korvpall, võrkpall, suusatamine, aerutamine ja orienteerumine.
Foto autor Tõiv Jõul.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background