Selgusid Pärnu 2019. aasta kaunimad kodud

02/09/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsuse poolt välja kuulutatud konkursi „Kaunis kodu 2019“ võitsid Urme ja Taavi Raadik, Ilka-Leonore Tomingas, Kardo ja Kerli Kutan, Ulvi Järvesaar, Taivo Vridolin, Leena Hendrikson, korteriühistu Kitse 18a ning Estonia Resort Hotel ja Spa.
Parimate koduaedade väljaselgitamiseks tutvus konkursikomisjon ligi 30 Pärnu linnas ja osavaldades asuva koduaiaga. Parimateks osutusid Esplanaadi 30 kesklinnas, Jaani 12a Ülejõe ja Rääma linnaosas, Jüri 13 Vana-Pärnus, Uku pst 4 Raekülas, Västriku 17 Paikuse osavallas ja Aroonia 42 Audru osavallas. Parima heakorrastusega korruselamuks valiti Kitse 18a, parima heakorraga teenindusettevõtteks Estonia Resort Hotel ja Spa.
Kortermajadest märgiti komisjoni poolt veel ära Kirsi 34, väikeelamutest Vahe 8, Kana 4, Aisa 63 ja 30, Kooli 34, Kastani 2, Pilli 3, Kalevi pst 84 ja Merimetsa 71.
Linnaaednik Anu Nurmesalu sõnul hindas komisjon haljastuse tervikilmet ning haljastuse kooskõla elamu, piirde ja tänavaga. Kauni Kodu tiitli andmisel on tema sõnul suur tähtsus just hooldusel ja hoolduse järjepidevusel.
Nurmesalu sõnul on tänavuste võitjate seas majad, kus juhuslik möödakäija saab tänavalt aeda vaadata, sest oskuslikult kujundatud eesaed annab aimu, mis tagaaias ootab.
Võitnud eramajade omanikke tunnustab linnavalitsus 100 euro suuruse preemia, majale kinnitatava märgi ja mastivimpliga. Korruselamu preemia suuruseks on 130 eurot. Audru osavald valis oma kaunima kodu eraldi ja tunnustas selle omanikku osavallapäevadel.
Kauni kodu märgid ja mastivimplid antakse üle septembris toimuval pidulikul vastuvõtul.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background