Selgusid 2018. aasta kultuuripreemiate lauraadid

07/12/2018

Tagasi

Eile, 6. detsembril kuulutati välja Pärnu linna 2018. aasta kultuuripreemiad. Selle aasta loomingupreemia laureaat on Andres Adamson ja korraldajapreemia pälvis Jekaterina Põldots.
Kultuuri aastapreemiate eesmärgiks on tunnustada Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on oluliselt rikastanud Pärnu linna ning Eesti riigi kultuurielu. Pärnu linna kultuuri aastapreemiad on loomingupreemia ja korraldajapreemia. Mõlema preemia rahaline väärtus on 2000 eurot.
2018.a. on Eesti Vabariigi juubeliaasta ning ka välja antud Pärnu linna kultuuripreemiad tunnustavad riigi juubelile pühendatud tegusid.
Pärnu linna 2018. aasta loomingupreemia laureaat on Pärnus elav ja tegutsev fotograaf ja kunstiõpetaja Andres Adamson, kes pildistas 100 kodu Pärnu linnas ja lähiümbruses, kujundas töödest fotonäituse ja andis välja fotoalbumi „Pärnu 100 kodukonda“. Iga riigi peamiseks väärtuseks on inimesed ning Adamsoni projekt toob selle väärtuse suurepäraselt esile, tutvustades meie inimesi, peresid ja nende kodusid. Kuigi avasündmus jäi möödunud aasta lõppu, on selle projekti mõju jäänud peamiselt käesolevasse aastasse.
Näitus ei jäänud ainult Pärnusse vaid seda eksponeeriti ka mitmel pool mujal. Leedu Vabariigi 100 juubeliaasta raames olid fotod eksponeeritud veebruaris Pärnu sõpruslinnas Šiauliais osana kolme Balti riigi ühisnäitusest. Seejärel Maarjamäe Lossis toimunud näitusel ja suvel Minskis Valgevene-Eesti kultuuripäevadel, millega tähistati samuti Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.
Preemiasaaja looming on oluliselt rikastanud nii Pärnu linna kui kogu Eesti kultuurielu. Näitus ja valminud raamat heidavad eheda pilgu Pärnule läbi pärnakate kodude ja inimeste, olles teetähiseks Eesti Vabariigi 100 juubeliaastale Pärnus.
Pärnu linna 2018. aasta kultuuripreemia korraldajapreemia pälvis rahvakultuuri eestvedaja Jekaterina Põldots.
20. augustil kulmineerus Pärnu Vallikääru aasal suurejooneline vabaõhulavastus „Saja-aastane öö“, mille idee autoriks ja korraldajaks oli Jekaterina Põldots.
Vabaõhulavastus oli pühendatud Eesti Vabariigi juubeliaastale ning põhieesmärgiks oli taaselustada Pärnumaa pärimus, muusika ja tantsud ning anda neile uus elu ja vorm. Eeltööd alustati juba 3 aastat varem.
Projekti elluviimiseks oli vaja kandvat ideed, seejärel hästi toimivat kunstilist ja tehnilist meeskonda ning nende „ühishingamist“. Kõik see sai teoks – heas loomingulises koostöös tehti Eesti Vabariigile südantsoojendav kingitus. Peakorraldaja nooruslik energia, oskused ja heatahtlik suhtumine aitasid saavutada suurepärase tulemuse nii osalejate kui osasaajate jaoks.
Kultuuri aastapreemiad antakse välja alates 2014. aastast. Kandidaate preemiate määramiseks võisid esitada kõik soovijad.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background