Selgub Audru keskväljaku piirkonna ja selle mõjuala arhitektuurivõistluse võidutöö

11/08/2020

Tagasi

Sel reedel, 14.augustil kell 12 kuulutatakse Audru osavallakeskuses saalis (Audru keskus, Pärna allee 7) välja Audru keskväljaku piirkonna ja selle mõjuala arhitektuurivõistluse tulemused.
Pärnu linnavalitsus korraldas koostöös Eesti arhitektide liiduga Audru keskväljaku piirkonna ja selle mõjuala arhitektuurivõistluse, mille eesmärk oli leida Audru aleviku keskosale parim arhitektuurne ideelahendus.
Ideelahenduse eesmärk on muuta Audru alevi süda praegusest lahendusest inimsõbralikumaks ja mitmekesisemaks, tänapäevaseks, esinduslikuks ja ajaloolist pärandit rõhutavaks avalikuks ruumiks, mis pakuks meeldivat ja turvalist olemist ning tegevusvõimalusi igas vanuses inimesele igal aastaajal.
Võistlusalal asuvad järgmised ehitismälestised: Audru mõisa valitsejamaja, Audru mõisa viinavabrik ja Audru mõisa park. Võistlusalasse jääv mõisapark on loodus-ja muinsuskaitsealune park.
Konkursile laekus kokku kuus ideekavandit, mitte seast valis žürii välja tööd märksõnadega „Aeg ja ruum“, „Köide“, „Lõim“ ja „Väli“.
Võistluse preemiafond on kokku 15 000 eurot, millest esimene preemia on 7000 eurot, teine preemia 5000 eurot ja kolmas 2000 eurot ning on üks ergutuspreemia.
Arhitektuurivõistlus toimub Eesti arhitektide liidu kureeritava arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames.
Kavandite autoritel palutakse osaleda reedel, 14. augustil kell 12 nimekaartide avamisel ja arhitektuurivõistluse võitjate väljakuulutamisel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background