SEB vähendab plastiku osakaalu pangakaartides

10/03/2020

Tagasi

Alates aprillist vähendab SEB plastikust toodetud pangakaartide pakkumist Eestis ja toob asemele 82% ulatuses maisist toodetud pangakaardid. Esimesena muutuvad keskkonnasäästlikumaks õpetajatele, tudengitele ja õpilastele mõeldud ISIC- ja ITIC-kaardid ja eduka testimise järel ka teised SEB pangakaardid. Tänu loodussõbralikumale pangakaardile vähendab pank ainuüksi käesoleval aastal oma plastiku kasutust 230 kilogrammi võrra. SEB Eesti kaartide keskkonnajalajälg on umbes 1,7 tonni plastikut aastas, mida plaanitakse tulevikus vähendada 80% võrra.
Uus keskkonnasäästlikum pangakaart on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil: kaardi kiip ja antenn on pressitud maisimassi sisse ja seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Maisikaardi kaal on tavalise plastikkaardiga sarnaselt umbes 5 grammi. 82% maisist toodetud pangakaart on väliselt identne täna ringluses olevate kaartidega. Senise kasutuskogemuse kohaselt maailmas ei ohusta seda ei liigne niiskus ega ka kõrgemad/madalamad temperatuurid.
Kaardi idee realiseerimisele andsid tõuke SEB noored kolleegid praktikaprogrammi YouthLAB<https://www.seb.ee/praktika> raames. Keskkonnasõbraliku kaardi tootmiseks kasutatakse söödamaisi, mida kasvatatakse USA-s Nebraska osariigis.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background