Sarv ja Karekas avaldavad protesti ja Hollandi lastekaitse tegevuse vastu, kes on röövinud Eesti kunstniku Elisabeth Salmini tütre. #freeAnju

09/10/2020

Tagasi

 

Elisabeth Salmin on Amsterdamis elav kunstnik, viieaastase Anna üksikema. Kuldsete kätega naine, kes restaureerib saja-aastast paatmaja ning meisterdab lastele mänguasju. Ta ei ole jõukas, kuid on andnud endast parima, tagamaks oma tütrele mitmekülgne ning arendav keskkond.
Selle aasta kevadel, koroona-viiruse puhangu alguses, kolisid nad oma remondijärgus paatmajja, eemale rahvarohkest Amsterdami keskusest. 27. mail viisid ametnikud Anna endaga kaasa, olles neli tundi varem saatnud e-posti teel sellekohase teavituse.
Alates sellest hetkest on meeleheitel ema võidelnud oma lapse tagasi saamise nimel. Ta annab endast kõik, et täita Hollandi riigi poolt seatud lapse kasvatusalaseid ettekirjutusi.
Praegu tohib ta oma lapsega kohtuda vaid kaks korda kuus ning mitte üle tunni aja. Emakeeles suhtlemine on keelatud, rääkida võib ainult hollandi keeles. Lapsele on keelatud kingituste viimine. Tüdruku viieaastast sünnipäeva tähistasid ema ja tütar seekord tunniajalise kohtumise jooksul ametniku valvsa silma all. Enne lastekaitse sekkumist ei olnud nad veetnud mitte ühtegi ööd teineteisest lahus. Lapsel ei ole lubatud kohtuda ka vanaemaga.
Elisabeth teeb kõik endast oleneva , et last tagasi saada. Ometi ei nõustu lastekaitse tütart tagasi andma. Aitame väikese Anna tagasi oma emme juurde!

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background