Sadakond rahvatantsujuhti üle Eesti saavad kokku Olustveres

06/08/2019

Tagasi

Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi eestvedamisel saavad sellel nädalal Olustvere mõisas kokku rahvatantsujuhid ja tantsuõpetajad üle kogu Eesti, et osaleda traditsioonilisel suvekursusel.
Nelja päeva jooksul vaadatakse tagasi tantsupeole „Minu arm“, õpitakse autori-ja pärimustantse osaletakse erinevates treeningtundides, kuulatakse füsioterapeudi nõuandeid ning värskendatakse teadmisi enesejuhtimisest.
Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi tantsuspetsialisti Ülle Feršeli sõnul on suvekursustel kujunenud väärtuslikuks traditsiooniks autori käe all tantsu õppimine.
Suvekursusel üheskoos õppides, õpetades ja meelt lahutades saavad tantsujuhid välja puhata tantspeoväsimust ning ammutada ideid uueks tantsuhooajaks.
Kursuse avapäeva õhtul, 6. augustil, on kõigil võimalus osa saada tänavuse tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste juhendatud tantsurühma “Vabajalg” kontserdist. Kesknädalal külastavad kursusel osalejad Heimtali muuseumi ja Anu Raua pärimustalu.
Rahvatantsujuhtide suvekursus on pikkade traditsioonidega populaarne õppevorm. Esimesed suvekursused korraldati juba viiekümnendatel aastatel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background