„Saabumissümfoonia“ kontserttuur alustab Eesti väikestest kohtadest

16/06/2020

Tagasi

Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester lähevad „Saabumissümfoonia“ kontserdiga tuurile, andes panuse kultuurielu taastumisse esmalt Eesti väikestes kohtades. Alates 17. juulist toimuvad kontserdid Toris, Lihulas, Hageris, Kambjas, Otepääl ja Arvo Pärdi Keskuses ning augustis Kuressaares Paides, Rakveres ja Tallinnas.
Kontserdi põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming – Haydni sümfoonia nr 45 ehk “Lahkumissümfoonia” ja Arvo Pärdi neli teost “Peegel peeglis”, “Orient & Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion”.
Haydni sümfooniat mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.
Suvine turnee tähistab ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.
Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. “Saabumissümfoonia” kontserttuuril teevad kaasa solistid Leho Karin (tšellol) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaveril).
„Saabumissümfoonia“ kontserdid algavad 17. juuli Tori kirikust. Kokku külastatakse kümmet esinemispaika, tuur lõpetatakse 15. agustil Tallinna Jaani kirikus.

Foto autor Kaupo Kikkas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background