RMK metsaviktoriinil osales üle 10 000 õpilase

17/04/2020

Tagasi

Vaatamata eriolukorrale ja koduõppe tingimustele võttis internetipõhisest RMK metsaviktoriinist osa 10 435 õpilast 241 koolist üle Eesti.
Tulemuse sai 10 435 õpilast 928 klassist. Vastajate hulka oli lisandunud palju uusi koole ja juhendajaid.
19. korda toimunud RMK metsaviktoriini küsimused olid üles ehitatud nii, et neile vastamine arendaks lisaks faktiteadmistele ka õpilaste arutlemise ja allikakriitilise lähenemise oskust. Need küsimused, kus eri allikad pakkusid vastukäivaid andmeid, osutusidki õpilaste jaoks kõige raskemaks, sest tuli teha valik, millist allikat usaldada.
Nooremas rühmas osutus komistuskiviks fotode järgi kaitsealuste liikide äratundmisel mägrapere pilt – internetist andmeid otsides oli tähtis vaadata, mis aastast info pärineb, sest varem oli ka mäger looduskaitse all, ent enam mitte. Vanemas vanuserühmas oli keerulisem vastata küsimusele, millal raielangile jäetud männipuud oma seemned maapinnale “külvavad”. Vastuseks pakuti enamasti suve lõppu ja sügist, kuid teise aasta sügisel küll seemned valmivad käbides, aga käbid avanevad ja poetavad seemneid alles kevadel.
Looduskaitse 110. aastapäeva puhul on metsaviktoriini auhindadeks loodusõppeprogrammid rahvusparkide loodusradadel. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon programmile sõiduks. Iga vanusegrupi parimatele korraldab RMK retke Eesti looduskaitse sünnipaika Vilsandile. Sellest, millal auhinnaretked toimuda saavad, antakse juhendajatele teada metsaviktoriini kodulehel ja e-kirja teel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background