RMK koristas mullu riigimetsast 250 tonni prügi

12/03/2020

Tagasi

Kõige rohkem prügistatakse Harju- ja Ida-Virumaal, kust pärineb vastavalt 125 ja 74 tonni ehk kokku üle poole koristatud jäätmetest.
Jäätmed tuleb viia jäätmejaama. Kaardirakendusest kuhuviia.ee saab vaadata, kus asuvad lähimad jäätmejaamad, kuhu on võimalik jäätmeid üle anda. Lisaks korraldavad kohalikud omavalitsused aeg-ajalt kohalikule kogukonnale suunatud jäätmete kogumisringe, nii et prügi üleandmiseks ei peagi kodust kaugele sõitma. Kogumisringide ja muude jäätmete üleandmisvõimaluste kohta leiab infot omavalitsuste kodulehtedelt.
Töötlemise järel on võimalik jäätmeid taas kasutusse võtta, vähendades seeläbi vajadust uute toormaterjalide hankimiseks. Eriti suure keskkonnajalajäljega materjal on plast, mis laguneb aastasadu. Seetõttu annab RMK kogutud ja sorditud plastjäätmetele uue elu paigaldades riigimetsa tähistamiseks plastjäätmetest valmistatud postid.
Vähendamaks prügistamist, on RMK paigaldanud kõige problemaatilisematesse kohtadesse prügikaamerad, mis aitavad infot prügistajatest edastada kohalikule omavalitsusele või Keskkonnainspektsioonile rikkuja vastutusele võtmiseks.
Samuti kutsub RMK kõiki valvsaid inimesi pildistama metsareostajaid, kirjutama üles nende autonumbreid ja edastama tõendusmaterjali Keskkonnainspektsioonile e-posti aadressil 1313@112.ee või keskkonnainfo telefonil 1313.
Kui prügistajat ei suudeta tuvastada, teeb metsaaluse puhtaks maaomanik, kelleks riigimetsa puhul on RMK.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background