RMK jäätmemäng õpetab jäätmeid õigesti sortima

25/06/2020

Tagasi

RMK kutsub tekkinud prügi endaga loodusest kaasa võtma, ent kui see pole võimalik, tuleb looduses tekkinud prügi võimalusel sortida kohapeal.
Loodusesse jäetud jäätmed saastavad keskkonda, ohustavad metsaelanikke, riivavad silma ja jätavad kasutamata võimaluse võtta jäätmeid kui väärtuslikku materjali loodusvarade asemel uuesti kasutusse. Et igaüks saaks end jäätmete sortimisel kindlalt tunda, tegi RMK veebipõhise jäätmete sortimise mängu, mis aitab otsustada, millisesse prügikasti üks või teine jääde panna.
Prügisortimise mängu on oodatud mängima nii algajad kui nobenäpud, sest mängus on kaks erineva keerukuse tasemega astet. Mängu saab mängida RMK Loodusega koos kodulehel www.loodusegakoos.ee.
Prügivedu kaugetelt ja raskesti ligipääsetavatelt külastusobjektidelt on keeruline ja kulukas tegevus. Vähendamaks loodus- ja metsapuhkuse ökoloogilist jalajälge, püüdleb RMK eesmärgi poole, et iga looduse külastaja tekitaks võimalikult vähe prügi. Paraku tekib ka looduses liikudes veidi jäätmeid, ent nende teket on võimalik vähendada järgides prügivaba matkamise näpunäited. Kõik soovitused koos jäätmete sortimise põhimõtetega on koondatud Loodusega koos kodulehele.
Eestis on olmejäätmeid viimastel aastatel ringlusse võetud alla 30 protsendi. Alates tänavu aastast peame sarnaselt teistele Euroopa riikidele ringlusse võtma palju enam, koguni 50 protsenti olmejäätmetest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background