Ristiku Tervisekeskuses paigaldati koostöö nurgakivi

14/01/2019

Tagasi

11. jaanuaril paigaldati sümboolne koostöö nurgakivi juba rohkem kui kaks aastat töös olnud arendusele, millega luuakse Ristiku 1 terviselinnakusse uus täiendav sisu ja kvaliteet – maakondlik tervisekeskus, mis hakkab koostööpartnerite kaudu haigla poolt osutatavat eriarstiabi täiendama üldmeditsiiniteenustega. Hoone ehitustööd Pärnu Haigla Ristiku 1 krundil algasid möödunud aasta juulis. Peatöövõtja on OÜ Fund Ehitus.
Sümboolse koostöö nurgakivi ametliku osa juhatavad kõnedega sisse sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Eesti Perearstide Selts´i juhatuse esinaine Le Vallikivi ja Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule ning asetavad hoone vundamenti ajakohaste mälestusesemetega terassilindri.
Tervisekeskuse hoone ehk tulevane K-korpus ehitatakse Ristiku 1 kinnistu läänenurka (Ristiku ja Oja tänavate ristmiku suunas) jäävale alale. Tervisekeskuse juurde tuleb ka täiendav 64-kohaline autoparkla ning ülejäänud maa-ala lahendatakse maastikuarhitektuuriliselt kauniks rekreatsioonialaks, millest on haigla läheduses puudust tuntud.
Tervisekeskusesse majutatakse ka täiendavad füsioteraapia kabinetid, koduõendusteenused, funktsionaaldiagnostika ja ning suur osa tänastest haigla poolt osutatavatest esmatasandit toetavatest teenustest – sotsiaalnõustamine, rehabilitatsioon, vaimse tervise õe vastuvõtt ning laste- ja noorte vaimse tervise keskus.
Tervisekeskuse projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond 1,92 miljoni euroga. Ehitustööde põhiosa valmib 2019. aasta juunis.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background