Riia ajaloolised tööstuspärlid avavad turistidele uksed

28/09/2018

Tagasi

Tänasest pühapäevani (28.-30. septembril 2018) avatakse turistidele Industrial Heritage projekti raames Riia regiooni ajaloolised tööstushooned ja -muuseumid. Külastajad on oodatud vee- ja tuletornidesse, raudteejaamadesse, veskitesse ning vabrikutesse.
Projekti eesmärk on äratada ellu kasutuseta seisma jäänud tööstusobjektid, et teha neist turismi sihtpunktid ning edendada turismi maapiirkondades. Tööstuspärandi väärtustamine on praegu Euroopas kasvav trend. Läbi nende objektide tutvustatakse tööstuse ajalugu ja tehnoloogia arengut.
Külalised on Riia piirkonnas oodatud järgmistesse kohtadesse: Aldarise õllemuuseum, Riia VEF ajaloomuuseum, Riia veevarustuse muuseum, Energeetikamuuseum, Laima šokolaaditehase muuseum, Erenpresissi jalgrattatehas, Läti raudteemuuseum, Jaunpilsi vesiveski, Rideļi vesiveski, Baloži turbaraudtee, Bīriņi veetorn ja villavabrik Limbažu tīne.
Järgmisel nädalavahetusel ootavad avastamist Lõuna-Eesti tööstusobjektid ja ülejärgmisel Kurzeme piirkonna hooned.
Projekt Indusrial Heritage kestab kaks aastat ning selle raames korrastatakse 26 ajaloolist tööstuspärandiobjekti Eestis ja Lätis, koolitatakse objektide haldajaid turismi- ja tootearenduse teemadel ning tehakse igakülgset koostööd objektide turundamisel.
Projekt on rahastatud Interreg Eesti-Läti programmist kogumaksumusega 1,4 miljonit eurot. 2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta ning oktoober on pühendatud tööstuspärandile.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background