Ranniku matkarada avatakse konverentsi ja Eesti-Läti piiri ületava matkaga

13/09/2019

Tagasi

Matkaraja arendamise etapp on jõudmas lõpusirgele ning selle tähistamiseks kutsutakse täna kõiki matkahuvilisi projekti lõpukonverentsile. Konverentsil tutvustatakse projekti raames ellu viidud tegevusi, samuti tuuakse näiteid matkajate tagasisidest ja räägitakse matkaraja arendamise edasistest plaanidest.
Ranniku matkarada, mis on osa Euroopa pikamaamatkarajast E9, avatakse homme aset leidva avaliku matkafestivaliga, mis algab Eestis ja lõppeb Lätis. Matk saab alguse Pärnumaalt Lepanina hotelli juurest ning lõppeb Ainaži muulil, kus toimub ühine matkasõprade kokkutulek ja kogemuste vahetus.
Ranniku matkarada on pikamaamatkarada Läänemere rannikul, mis on osa Euroopa pikamaamatkarajast E9. Ranniku matkaraja osa kulgeb Läti-Leedu piirist Tallinnani ja on kogupikkusega 1200km, millest 580 on Lätis ja 620km Eestis. Marsruudile jääb üle 500 kultuuri-, loodus- ja ajaloopärandi vaatamisväärsuse.
Ranniku matkarada on jaotatud kuuekümneks erinevaks päevaetapiks, mis sisaldavad infot antud etapi vaatamisväärsuste, ühistranspordi, majutuse ja muu olulise kohta, mis matkajat võiks huvitada. Matkajaid oodatakse läbima nii kogu matkarada kui ka lühikesi etappe rajast.
Projekti lõpukonverents ning matk viiakse läbi Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalaregu Fondi kaasrahastatud projekti „Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia“ raames.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background