Rahvusvaheline sideettevõte plaanib kogu Eesti asjade internetiga katta

20/10/2018

Tagasi

45 riigis tegutsevat Sigfox asjade interneti võrku Eestis arendav Connected Baltics OÜ teatas, et katab ligi 70 protsenti Eesti elanikkonnast, plaanib siin hoogsalt laieneda ning hakkab koos tarkvarafirma Helmesega uusi teenuseid arendama.
Connected Baltics OÜ juhi Kushtrim Xhakli sõnul on ettevõte ehitanud Eestis välja oma sidevõrgu, mis kasutab kaugele ja hästi läbi füüsiliste tõkete levivat madalsagedusel põhinevat Sigfox tehnoloogiat.
Connected Baltics sõlmis värskelt koostöölepingu ka Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmesega, et hakata ühiselt masinsidelahendusi arendama ja pakkuma.
Helmese partneri ja arendusjuhi Rauli Ennuse sõnul paigaldas ettevõte esimese asjana oma kontorisse Sigfox tehnoloogial põhinevad Co2 sensorid, mis mõõdavad pidevalt õhukvaliteeti, et teha vajadusel ventilatsioonisüsteemis muudatusi.
Sigfox põhineb LPWA (Low Power Wide Area) tehnoloogial, mis võimaldab seadmetel kasutada oluliselt vähem energiat andmete edastamiseks kui näiteks GSM-l põhinevad sarnased lahendused. Sigfox tegutseb 45 riigis ja ühendab omavahel enam kui 800 miljonit inimest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background