Rahvakultuuri Keskus esitas lugemise väljakutse

13/01/2020

Tagasi

Rahvakultuuri Keskus esitas kõigile lugemise väljakutse, mille raames tuleb 11 kuu jooksul läbi lugeda 11 eesti rahvajuttude kogumikku.
Esimeseks väljakutseks, raamatuks, mis välja pakutakse on „Marjakobar ja teisi setu muinasjutte” Raamatu esimene kogumik ilmus 1959 ja viimane 2016. aastal.
Lugemise väljakutse 11×11 tähendab seda, et Rahvakultuuri Keskuse jutukool avaldab iga kuu 11. kuupäeval ühe eesti rahvajuttude raamatu pealkirja.
See kogumik jääb nn “kuu-raamatuks” – lugemiseks, avastamiseks, üle lugemiseks, jutustamiseks. Suvekuudel lisatakse veel mõned kohapärimuse raamatud.
Kõik, kes soovivad väljakutses osaleda, peaksid ennast registreerima aadressil valjakutse11x11@gmail.com.
Väljakutses osalevaid raamatuid võib jutustada lastele, võtta lugemiseks lasteaias, koolis ja emakeeletunnis või korraldada ettelugemispäevi raamatukogus.
Samuti võivad vanemad lapsed seda noorematele lugeda.
Iga kuu oodatakse ka lugemismuljeid ja kogemusi kohtumisest pakutud muinasjuttudega. Raamatu „Marjakobar ja teisi setu muinasjutte” tagasisidet ootab Rahvakultuuri Keskuse jutukool hiljemalt 5.veebruariks valjakutse11x11@gmail.com. Samale aadressile saab esitada ka küsimusi.
Kõigi kirjutajate vahel loositakse välja ka kingitused. Kingituse panevad välja Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kirjandusmuuseum ja MTÜ Jutumaja.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background