Raeküla kool läheb uude õppeaastasse värske fassaadiga

28/08/2020

Tagasi

Juuni alguses alanud Pärnu Raeküla kooli Riia maantee poolse fassaadi soojustamine rekonstrueerimine ei ole veel päris läbi, kuid lõpptulemust võib värske kuue selga saanud koolimaja juures juba aimata.
Kui ehitustööd sügisel lõppevad, on Raeküla koolihoone fassaadi remondil ring peal ning majal tervikuna uus väljanägemine.
Mullu septembris alanud ja kuni tänavu maini käinud tööde käigus rekonstrueeriti koolimaja merepoolne fassaad ja vahetati seal välja vanad uksed-aknad. Juunis jätkati töödega Riia maantee poolses küljes ja koolimaja sisehoovis, kus soojustati seinad, vahetati vanad avatäited uute vastu ning rekonstrueeriti välistrepid (astmed ja tasapinnad kaeti efektsete pesubetoonist plaatidega).
Sisehoovis on tööd valmis, koolimaja Riia maantee poolsel fassaadil jätkuvad need veel septembriski.
Pärnu Raeküla kooli direktori Liilia Obergi sõnul on kogu kooliperel – nii õpilastel, personalil kui lapsevanematel – hea meel, et ka Raeküla kooli suur maja (Raeküla kooli algklasside maja renoveeriti täielikult 2014) saab vajaliku soojustuse.
Lisaks soojustusele on koolijuhi hinnangul oluline ka maja esteetiline külg.
Raeküla kooli merepoolse fassaadi rekonstrueerisid Anka Ehituse Grupp OÜ ja OÜ Danville. Tööd läksid maksma 233 721 eurot.
Sel suvel alanud rekonstrueerimistöid teostas Optimus Ehitus OÜ ning tööde maksumuseks on 348 988 eurot.
Lisaks uuendustele eksterjööris, ootavad üle mitme kuue kooli naasvaid lapsi ees muutused koolimajas seeski – remonditi ja sisustati muusikaklass, kaks uut klassiruumi (üks tosinale ja teine kuuele õpilasele) ja I korruse tualettruumid. Nende ruumide renoveerimine toimus osaliselt eriolukorra perioodil ja osaliselt suvel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background