Põrgupõhja retke võitsid pärnakad

15/07/2019

Tagasi

Neljapäeva hommikul alanud metsavendlusele ning ellujäämisoskustele pühendatud sõjalis-sportlikul võistluse Põrgupõhja retk 2019 võitis Kaitseliidu Pärnumaa maleva Aruvälja meeskond.
Esikohale tulnud võistkond kuulusid Taavi Tilk, Valdo Hälvin, Janno Lampp ja Erik Sempelson. Teiseks tuli Pärnumaa maleva Vändra võistkond ja kolmanda koha pälvis Tallinna maleva Põhja kompanii I meeskond.
Kolmepäevase jõukatsumise pikkus oli linnulennult 85 kilomeetrit, mille jooksul pidid metsavendade gruppideks kehastunud võistlejad läbima varjatult Raplamaa vaheldusrikast ja looduskaunist maastiku ning lahendama trassil erinevaid nupukust ja tiimitööd proovilepanevaid ülesandeid.
Tänavu kahekümnendat juubelit tähistanud Põrgupõhja retk algas neljapäeva, 11. juuli hommikul Vana Vigala laululava juures ning lõppes, 13. juuli õhtupoolikul lõpujooksuga Eidaperes Kassivõllimäel.
Põrgupõhja retkel läks rajale kokku kaheksateist neljaliikmelist võistkonda, mille hulgast katkestas täielikult jõukatsumise neli. Ühe
meeskonnaliikme pidid raja äärde jätma seevastu mitmed võistkonnad.
Põrgupõhja Retk on oma nime saanud metsavendade vastupanuorganisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu Vigala lähedal asunud punkri järgi. Võistluse peakorraldaja on MTÜ Põrgupõhja Risti Selts, keda toetavad Kaitseliidu Rapla, Lääne ja Pärnumaa malevad ning Eesti Endiste Metsavendade Liit, kes tänavu annab jõukatsumise juubeli puhul esimest korda võitjatele välja ka Põrgupõhja retke rändkarika.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background