Politseinikud tuvastasid Pärnus korraldatud kontrollostudel rikkumisi

20/10/2020

Tagasi

Möödunud nädalal Pärnus korraldatud kontrollostud näitasid, et kauplused müüsid alaealistele alkoholi.
Politseinikud viisid möödunud nädala reedel kontrollostud läbi neljas Pärnu kaupluses ja laupäeval ühes ööklubis. Kõigi viie ettevõtte kohta oli politseile varasemalt laekunud info, et neis müüakse alaealistele alkoholi ja tubakatooteid.
Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem Karin Uibo rääkis, et neljast kauplusest kolmes õnnestus alaealisel alkoholi või tubakat osta. Kolmes kaupluses soovis politsei juhendamisel kontrollostu teinud alaealine osta alkoholi ja kahe kaupluse teenindajad talle seda ka müüsid. Ühes kaupluses küsiti alaealiselt ka dokumenti, kuid müüja eksis vanuse arvutamisega. Teises kaupluses müüdi alaealisele alkohol dokumenti küsimata, sest müüja hindas ostja vanust sõrmuste järgi ja eeldas, et tegemist on täisealisega.
Uibo sõnul on selles kaupluses politsei ka varem kontrolloste teinud ja ka siis tuvastasid politseinikud alaealistele keelatud toodete müümise. Politsei võtab ühendust kaupluste omanikega arutamaks tekkinud olukorda ning teavitab probleemist ka kohalikku omavalitsust.
Uibo sõnul saab kontrollostu tulemustest järeldada, et müüjad ei ole tutvunud alkoholi- ja tubakaseadusega.
Ööklubis läbi viidud kontrolltehingu käigus alaealistele alkoholi ei müüdud.
Uibo sõnutsi on olukord seda keerulisem, et pittu olid lubatud 16+ noored, kelle osas kehtivad teistsugused reeglid, millega korraldaja peaks arvestama.
Kontrollost peab toimuma politseiniku järelevalve all ja politseinikud saavad sellele kaasata vähemalt 16-aastaseid noori. Kontrollostu tehing on tühine ehk karistust ei järgne ja ostetud kaup tagastatakse kauplusele, kuid korduvate rikkumiste korral võib siiski kaasa tuua müügiloast ilmajäämise.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background