Politseinikud harjutasid ulatusliku evakuatsiooni korraldamist

02/12/2019

Tagasi

Möödunud nädalavahetusel harjutasid politseinikud Pärnumaal, Läänemaal, Saaremaal ja Hiiumaal Kaitseliidu õppuse ORKAAN14 raames ulatusliku evakuatsiooni korraldamist.
Õppuse stsenaarium nägi ette, et Pärnumaal Vändras, Läänemaal Risti alevikus, Hiiumaal Emmastes ning Saaremaal Kihelkonnas ja Vilsandil satuvad kohalikud elanikud ohtu, mistõttu tuleb nad oma elukohast evakueerida.
Samuti said politseinikud ülesandeks moodustada kogunemiskohad, kus evakueeritud kohalikke elanikke mängisid õppusele kaasatud inimesed. Sellised harjutamise eesmärgil loodud evakuatsioonipunktid pandi tööle Hiiumaal Käina huvi- ja kultuurikeskuses, Saaremaal Kihelkonna koolis, Läänemaal Palivere spordihoones ja Pärnumaal Vändra koolis. Läbi harjutati evakuatsioonipunktis ettenähtud tegevused: evakueeritute registreerimine, turvakontroll, toitlustus ning vajadusel esmaabi korraldamine.
Õppusel osales 176 politseinikku ja 20 abipolitseinikku. Kokku käisid politseinikud õppuse jooksul läbi 1181 majapidamist: Pärnumaal 622, Läänemaal 285, Saaremaal 149 ja Hiiumaal 125 majapidamist.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background