Politsei tutvustab sünnipäeval oma tööd ja varustust

24/10/2018

Tagasi

4. novembril kutsub politsei oma 100. sünnipäeva puhul kogu perega külastama Eesti suuremate linnade kaubanduskeskusi, et lähemalt tutvust teha politseitööga.
Pühapäeval ajavahemikus kell 12-15 saavad inimesed politsei töö ja varustusega tutvuda viies kaubanduskeskuses üle Eesti. Kohtumispaigad on Rocca al Mare keskuses Tallinnas, Lõunakeskuses Tartus, Kaubamajakas Pärnus, Põhjakeskuses Rakveres ning Astri keskuses Narvas.
Politsei sünnipäeval on kõigis keskustes võimalik tutvuda politseinike ja piirivalvurite töiste tegemiste ja töövahenditega, kurjategijate jälgi aitavad leida kriminalistid, liiklus- ja patrullpolitseinikud kõnelevad oma töistest seikadest ja näitavad lähemalt, mis on „siil“ või „stalker“. Ka saab uurida politsei operatiivsõidukite masinaparki mootorrattast politseibussini, kuulekust näitavad politsei- ja piirivalveameti teenistuskoerad ning etteaste teevad ka kiirreageerijad. Lahtiste uste päeva juhivad meie enda politseiametnikud, kes jagavad töös ette tulnud seiku, annavad ohutusalast nõu ning vastavad küllatulnute küsimustele. Sünnipäevapeole tulnud lapsi lõbustavad abipolitseinikud ja Lõvi Leo.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher märkis, et politsei kõige olulisem ülesanne on olla näoga inimeste poole – olla avatud, inimlik ja tark. Ta lisas, et politsei sünnipäev on seega hea võimalus oma kogukonnaga kokku saada ja lubada neil kiigata lähemalt politseitöö köögipoolele. „Kui kõrvale jätta patrulliv politseinik või piirivalvur ning teeninduses dokumente väljastav klienditeenindaja, jääb suurem osa politsei tegevusest, töövahenditest ja -võtetest tavainimese jaoks varjatuks. Meie sünnipäevapeole on oodatud kõik huvilised seda saladuseloori meie tavatöö ümbert avama,“ ütles peadirektor.

Politsei 100. sünnipäevapidu peetakse 4. novembril ajavahemikus kell 12.00-15.00:
Rakvere Põhjakeskuses
Narva Astri keskuses
Tallinna Rocca al Mare keskuses
Pärnus Kaubamajakas
Tartus Lõunakeskuses


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background