Politsei- ja Piirivalveamet tänab saarte elanikke mõistva suhtumise eest

18/03/2020

Tagasi

Laupäeval alanud suursaarte ja mandri vaheline liikumispiirang on toonud palju küsimusi, kuid ka väga palju mõistvat suhtumist.
Lääne prefektuuri kriisistaabi juht Maksim Korzin sõnul on piiratud liikumine inimeste jaoks tavatu. Kõige rohkem küsitaksegi politseinikelt täiesti eluliste olukordade kohta, näiteks kas sõita on lubatud matustele või arsti juurde. Paraku on väga paljud inimeste plaanitud käigud liikumispiirangute tõttu ära jäänud.
Keskmiselt liigub Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel 10-20 sõidukit praami kohta, Vormsi liinil on reisijaid veelgi vähem. Korzin rõhutas, et inimesed, kel on luba liikumiskeelust hoolimata reisida Lääne-Eesti saartele või mandrile, ei jätaks sadamasse tulekut viimasele hetkele. Politsei kontrollib sadamas inimesi ja see võtab veidi aega. Viimasel minutil sadamasse saabudes võib praamilt maha jääda.
Täpsemat infot kehtestatud liikumispiirangute kohta saab politsei veebilehelt<https://www.politsei.ee/et/juhend/eriolukord/liikumine-eesti-saarte-ja-mandri-vahel> ja häirekeskuse infotelefonilt 1247.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background